flickr

The Century of the Self

BBC yapımı olarak, 2002 yılında Adam Curtis tarafından yazılıp, yönetilen bir belgesel Ben Çağı. Yapım, Sigmund Freud'un bastırılmış irrasyonel güdüler teorisinin, modern zaman insanı üzerindeki etkilerine değerli bir bakış açısı sunuyor. Tarafsızlığın sınırlarını bir hayli zorlamış olan bir belgesel olsa da artıları, eksilerini geri planda bırakmaya yeterli. Yaratılmaya çalışılan ideal tüketim toplumu ve 20.YY Demokrasi'sinde bireylerin 'ben' kavramı ile yönlendirilmeye çalışılmasını anlatan dört bölümlük izlenmeye, yorumlanmaya oldukça müsait bir yapım.
Modern zamanlara nasıl geldiğimizi, çağımızın hastalıklı yapılanması PR(Public Relations-Halkla İlişkiler)'ın dönüşümünü merak ediyorsanız, izlemeli ve izlenmesini sağlamalısınız...

Şahsi kanaatim 8/10
IMDb Puanı ise 8.9/10Share this:

YAZAR HAKKINDA

Ceyron Louis

2010-14 yılları arasında Mersin Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nde okudu. Bölümününden birincilik, fakültesinden ise ikincilik derecesi ile mezun oldu. Akademik çalışmalar, yazarlık, fotoğrafçılık ve grafikerliğe dair ürettiği ürünler ile eleştirel akla katkılarını sunmaya devam etmektedir.

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder