flickr

Sherlock


Mark Gatiss (Mycroft Holmes) ve Steven Moffat'ın yapımcılığını üstlendiği, BBC One kanalında İngiliz çıkışlı olarak yayınlanan mükemmel bir dizi Sherlock! Her ne kadar 3'er bölümlük seriler halinde yayınlanıyor olsa da, ilk sezonu 55'er 2. sezonu ise 90'ar dakikalık, müthiş birer görsellik şölenine dönüşerek sizleri bu sıkıntıdan azat etmesini iyi biliyor. Eğer bir dahi iseniz, toplum tarafından algılanmanız ve kabul görmeniz oldukça zorlayıcı olabilir.
 Sir Arthur Conan Doyle'ın kaleminden hayat bulan dedektif Sherlock Holmes serisinin modern zamanlara uyarlanılmasını izlemek oldukça keyifli. Baş rollerinde; Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Martin Freeman (Dr. John Watson) ve Una Stubbs (Mrs. Hudson) yer almaktadır. Benedict Cumberbatch'ın Sherlock rolü ile zirveye taşıdığı oyunculuk performansı, inişli ve çıkışlı, dahiyane sahneleri ile izlenim keyfinizin tavan yapmasına neden olacaktır. Gerek söz akışları, gerekse de oyunculuk seçimleri ile sıradan diziler ve Sherlock Holmes kültleri arasında üst sıralara fırlayan bu yapımın izlenilmesi, izletilmesi ve dikkate alınması gereken bir uğraş olması gerekmektedir.


Şahsi Kanaatim 10/10
IMDb Puanı ise 9.1/10Share this:

YAZAR HAKKINDA

Ceyron Louis

2010-14 yılları arasında Mersin Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nde okudu. Bölümününden birincilik, fakültesinden ise ikincilik derecesi ile mezun oldu. Akademik çalışmalar, yazarlık, fotoğrafçılık ve grafikerliğe dair ürettiği ürünler ile eleştirel akla katkılarını sunmaya devam etmektedir.

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder