flickr

Drive


2011 ABD yapımı olarak vizyona giren Drive, Nicolas Winding Refn yönetmenliğinde izleyici ile buluşuyor. Film 64. Cannes Film Festivali'nde En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanmanın yanı sıra benzersiz çekim teknikleri ile izleyicinin dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. Yapımda Hossein Amini'nin görüntü yönetmenliğini üstlendiği ve James Sallis'in Drive adlı kitap uyarlamasından hayata geçirilen film, 100 dakikalık bir izlenim keyfi ile izleyici karşısına çıkıyor.
Duygusuzluğun zirvelerinde seyreden oyunculuğu ile ne kadar iyi bir aktör olduğunu tekrardan ortaya koyan Ryan Gosling (Driver)'ın yanında başrolleri Carey Mulligan (Irene) ve Bryan Cranston (Shannon) paylaşıyor. İzlenmesi, kaçırılmaması gereken bir mükemmellik abidesi. Yavaş seyreden izlenim sürecinin aldatıcılığına kanılmaması gerektiğinin de altını çizmeden geçmemeli.

Şahsi Kanaatim 8/10
Ryan Gosling'in mükemmel oyunculuğuna ise 10/10
IMDb Puanı ise 8/10
Share this:

YAZAR HAKKINDA

Ceyron Louis

2010-14 yılları arasında Mersin Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nde okudu. Bölümününden birincilik, fakültesinden ise ikincilik derecesi ile mezun oldu. Akademik çalışmalar, yazarlık, fotoğrafçılık ve grafikerliğe dair ürettiği ürünler ile eleştirel akla katkılarını sunmaya devam etmektedir.

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder